Qytetaret ne Elbasan filmojne objektin misterioz ne qiell: A jane UFO?Disa banorë të Elbasanit janë mahnitur mbrëmjen e kaluar kur mbi qiellin e Kodër Krastës kanë parë një objekt të çuditshëm. Një eksperiencë që kurrë nuk e kishin përjetuar më parë. Mjaft prej tyre realizuan edhe foto e video për të provuar edhe njëherë se jashtëtokësorët, ose të paktën objektet e tyre, janë duke vizituar tokën.

Dëshmitarët tregojnë se ishin duke pirë kafe në një lokal në afërsi të Krastës kur rreth orës 23:00 e natës kur befas nga Kodër Krasta u ngrit një objekt me ndriçim të veçantë. Objekti ka qëndruar për disa sekonda ashtu e më pas u zhduk në errësirë. Të gjithë sa kanë qenë aty janë ngritur në këmbë duke thërritur “Ufo, Ufo”. Madje disa të frikësuar kanë lënë edhe lokalin.

Dëshmitarët kanë realizuar disa foto me këtë objekt duke dëshmuar edhe njëherë se në fakt eksperienca të tilla po bëhen gjithnjë e më të shpeshta dhe falë teknologjisë edhe po filmohen.

Klan News
SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos!
Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web https://tvklan.al/kategoria/klan-news/
Follow Klan News on Facebook: https://www.facebook.com/klannews
Follow @klannews on Instagram: https://www.instagram.com/tvklannews/
#KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

source

Read More

Jane Kyle (UFOJANE) Interview with Vinnie #ufo #uapJane Kyle aka UFOJANE is a UFO researcher and investigator. Her website Texas UFO sightings focuses on cases from around the state. She recently appeared in the discovery+ show ‘Roswell: The Final Verdict’

Website: https://www.texasufosightings.com/
Janes Twitter: https://twitter.com/txufosightings?s=21
Janes Instagram: https://www.instagram.com/ufojanetx/?hl=en

Disclosure Team Instagram: https://www.instagram.com/disclosure_team/
Disclosure Team Twitter: https://twitter.com/disclosureteam_

New UAP news website/database: https://www.uapdb.com/

source

Read More

UFO/UAP LIVESTREAM W/Jane Kyle AKA UFO JaneGood morning, good afternoon, good evening, good day, and aloha! UCR is your home for credible news reviews and commentary on everything #UAPs and #UFOs! Your Host Luis Jimenez. And co-host Michael Mataluni! Come aboard, let’s get weird!

Today we have a chat with Jane Kyle, known best to the UFO community as simply “UFO Jane.” She’s come on today to discuss her expertise in the history of Roswell and her appearance in the new Discovery Plus show “Roswell: Final Verdict.”

All UCR Social Media Links: https://linktr.ee/LuAngeles

All Links for Singularity Lab https://linktr.ee/michaelmataluni

Link for Rather B. Squidding: https://twitter.com/BSquidding

Link for UFO Jane: https://www.youtube.com/user/TexasUFOSightings

Link For Jeremy Corbell Interview: https://www.youtube.com/watch?v=dKbYwwwePTQ&t=838s

UCR Shows are streamed live on Mondays and Wednesdays at 4 pm PST and 1 pm PST Fridays.

Please like, subscribe, and set your notifications. Come aboard, let’s get weird!

If you love the channel, please consider supporting us on Patreon for an exclusive experience: https://www.patreon.com/theunidentifiedcelebrityreview?fan_landing=true

#UFO #UAP
___________________________________________________
Follow Us, Subscribe, and JOIN – The Unidentified Celebrity Review:

►Website: https://www.theunidentifiedcelebrityreview.com
►Twitter: https://twitter.com/LuAngeles
►Facebook: https://www.facebook.com/LuisVictorJimenez
►Instagram: https://www.instagram.com/luangeles1/
►Discord: https://discord.com/channels/840053893253169202/840055219386843146
►Linktree: https://linktr.ee/LuAngeles
———————————————————————————————-
All music used is provided by DASTAPPES: https://dastapes.bandcamp.com
———————————————————————————————-
⚠️ ATTENTION – Disclaimer⚠️

FAIR USE NOTICE: This video MAY contain copyrighted material, the use of which has not been specifically authorized by the copyright owner. The Unidentified Celebrity Review distributes this material for the purpose of news reporting, educational research, comment, and criticism, constituting Fair Use under 17 U.S.C § 107.

⚠️ For queries or credit, please email us at TheBigPhoneHome@gmail.com.

source

Read More

Top News – Jo UFO dhe Alienë…/ Janë avionë eksperimentalë të SHBA dhe KinësNjë raport bombë i Pentagonit, mbi UFO-t, me gjasë do të përmbajë edhe detajet e avionëve eksperimentalë hipersonikë. Pretendimet më të fundit nga një akademik, vijnë para publikimit të dokumenteve në kongres, më 25 qershor, që shumëkush shpresonte se do të kishte zbuluar ekzistencën e mundshme të një jete aliene.
Aktualisht, aneksi i klasifikuar i dokumentit, i cili nuk do ti zbulohet publikut, thuhet se nuk përmban ndonjë provë që ti etiketojë UFO-t si anije hapësinore aliene. Kjo ka bërë që shumë zyrtarë të pranojnë se raporti do të krijonte mundësinë për teori konspirative mbi të dhëna sekrete për jashtë tokësorët.
Debati që është ndezur shumë së fundmi pason edhe publikimin e një numri videosh të dyshimta online, ku shfaqeshin UFO të dyshuara, e që shumëkush i ka konsideruar edhe si raketa të mundshme hipersonike. Tani, David Clarke, kurator i arkivave kombëtare të projekteve të UFO-ve, thotë se beson se pjesa e klasifikuar e raportit mund të përmbajë informacione mbi mjete fluturuese shumë sekrete dhe për teknologjinë e re kineze, ruse dhe amerikane. Në një intervistë dhënë Daily Star, ai tha: Ai duhet të jetë informacion për teknologjinë ushtarake të një tipi për të cilin ne kemi folur, për gjëra që amerikanët mund të kenë ndërtuar. “Ato po fluturojnë përreth nesh dhe ata nuk duan që ne ta dijmë se cfarë janë. Nuk duan as të mësojmë se cfarë dijnë ata për teknologjinë ruse dhe kineze. Dhe sigurisht, gjithcka është sekrete”, tha ai. Profesori i universitetit të Shefildit theksoi se qeveria amerikane nuk është e shqetësuar për spekulimet për alienë. Ata i ruajnë fort sekretet e tyre jo sepse ka prova se alienët ekzistojnë, por se bëhet fjalë për sigurinë kombëtare me këta avionë eksperimentalë që ata lëshojnë në qiej.

Pamje: AFP

Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to “Top Channel” on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#UFO#SHBA#TopChannel

source

Read More