Spike in UFO Sightings Across the World | News Channel Disclosing UFO Sightings | Proof Of Alien UFOSpike in UFO Sightings in 2020 Across the World
News Channel Disclosing UFO Sightings
Proof Of Alien UFO
UFO Video Proof
Aliens Proof
Alien Video Proof
UFO and Alien Caught in Camera Compilation
Extraterrestrial Life Proofs
Proof Of Extraterrestrial Life
Extraterrestrial Life Disclosed
Extraterrestrial Life Revealed
UFO proof Reveled
Alien Proof Reveled

source

Read More

UFO'S OVER THE BRISTOL CHANNELIn todays video, I tell a few different stories of UFO’s over the Bristol Channel.

The Bristol Channel is a body of water that separates the South West of England and South Wales.

St Athens News Article – http://news.bbc.co.uk/1/hi/wales/7465041.stm

Sighting near Minehead article – https://www.bristolpost.co.uk/news/local-news/incredible-suspected-ufo-filmed-hovering-4257646

Police footage Article – http://www.dailymail.co.uk/~/article-3809554/index.html?ito=native_share_article-masthead

source

Read More

Top Channel/ “Ufo-ja traktor” ngrihet mbi aeroport, tmerrohen njerëzit!Një objekt i cuditshëm në qiell, i përshkruar si “Ufo në formë traktori” ka tmerruar njerëzit në një aeroport të Kinës. Objekti masiv është i dukshëm dhe tepër i shndritshëm, dicka që nuk mund të identifikohej me asgjë tokësore, por i ngjante më shumë një pamjeje të shkëputur prej një filmi fantastiko-shkencor, thonë mediat e huaja. Videoja u postua nga New York Post e bëri shumë shpejt xhiron e botës. Ajo është regjistruar në qytetin Shenyang, dhe ka befasuar njerëzit që ndaluan të shihnin e filmonin. Në rrjet sociale, fantazia u shfrenua dhe shumë ndjekës komentuan se kjo shtyllë drite duhet të jetë nga një botë tjetër. Disa pretenduan se behet fjalë për teknologji aliene, duke folur për një hologram ose edhe për një portë të celur drejt një dimensioni tjetër. Megjithatë, një pjesë e përdoruesve të internetit mbeten dyshues, duke thënë se mund të jetë thjesht një reflektim i rrezeve të diellit, dhe sipas tyre, e gjithe kjo ishte “gallatë për aq sa zgjati”.

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to “Top Channel” on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#UFO#Shenyang#TopChannelNews

source

Read More

UFOS vs Natural Phenomenons with Rob Freeman and David Palachik | Algonquin Park Expedition 2021Rob Freeman and the UFO World Explorer team were on a UFO Expedition in the Algonquin Park area and on Friday, Aug 13th, 2021, managed to capture an atmospheric “Sprite” at Oxtongue Lake, just outside of Algonquin Park at 10:14 PM on video, with a full spectrum camera. It was a clear sky all the way to the intense lightning storm that was happening around the southern part of Lake Ontario & Lake Erie, so the circumstances lined up perfectly for us to see it, approximately 200 miles away! This Sprite is about 40 miles above the thunderstorm. We have video from the whole evening, but only saw this 1 Sprite … a rare thing to see from the ground!

https://en.wikipedia.org/wiki/Sprite_(lightning)

—–ABOUT MAKING CONTACT PROJECT—–

Over the last 6 years, we (the Making Contact Team), have been traveling around the world to over 14 countries, meeting CE-5 observers & documenting our experiences “in the field” with them & on our own. Rob Freeman, Mark McNabb, Lissette Rodriguez. Our “Making Contact Project”: http://www.mcbiproject.com

Twitter: https://twitter.com/MCBIproject
Facebook: https://www.facebook.com/MCBIproject/

View past expeditions & find out about upcoming expeditions:
http://www.mcbiexpeditions.com

Trailer for our doc “Making Contact: Be Inspired” which premiered at Starworks USA, Laughlin, NV, Nov 2, 2018:
https://youtu.be/T7JnGxG8kKo

Our famous Squamish orb that MUFON has published in a magazine as one of the top 13 in the world for 2017:
https://youtu.be/gd61fibIq1M

And it made it to the CTV National News in Canada here:
https://youtu.be/jeauhsOyDEE

The full, original Squamish Orb video:
https://youtu.be/CcIvQ8nUMHQ

AADS “Atmospheric Anomalies Detection System”, the full camera & scope equipment: https://youtu.be/NceOTbjCMnk

This YouTube Channel clickable link: Rob Freeman – UFO World Explorer:
https://www.youtube.com/RobFreemanUFOWorldExplorer

——- COPYRIGHT OWNER’S PERMISSION——
Anyone may use part or all of this footage in another YouTube video as long as you post the following as is, near the top of the description, and totally visible without a viewer needing to click on “show more”, whether mobile, or desktop .. thanks so much!:

Footage used with permission from YouTube Channel: Rob Freeman – UFO World Explorer: https://youtu.be/d3XvEXl8x14

source

Read More

Discovery Channel Presenter Publishes a Video of a UFO Camouflaged in The CloudsHello, community … Leave me your comments, and do not forget to share. Greetings community … 🚀👽🛸

Translate: AREA ZONE 51 & UFOs: http://areazone51ufos.blogspot.com

You can also follow us on YouTube or Facebook. And, by the way, you can also donate through PayPal. Thank you!

You really should subscribe to UFOvni2012. You will get very interesting information about strange happenings around the world.
https://www.youtube.com/channel/UCRDVBHaAnhAhh2ykJmFiu_g?sub_confirmation=1

Credit Music: https://www.facebook.com/giacomo.aronica

Thanks For Watching My Friends

source

Read More

Top Channel/ 7 minuta: UFO filmohet duke fluturuar në krah të avionit, ndryshon formë!Pasagjeri i një avioni mbeti i hutuar nga ajo që pa jashtë dritares: një objekt i cuditshëm, që të bënte menjëherë të mendoje për Ufo-t, fluturoi në krah të mjetit për të paktën 7 minuta. Turisti gjerman, i cili u kthye në dëshmitarin e ngjarjes së rrallë e filmoi momentin. Pamjet tregojnë sesi objekti i bardhë ndryshon formë ndërsa lëviz në krah të avionit. Lajmin e përcolli britanikja Daily Star, sipas të cilës objekti në fillim i shtrirë kthehet e merr formë “Y-je”. Sipas një youtuber-i, kjo mund të jetë një “formë jete e bazuar në plazmë”. Kam parë këto pamje të pabesueshme nga filmimet e një pasagjeri në bordin e një avioni, të cilat tregojnë sesi objekti fluturues ndyrhson formë”, shprehet ai. Avioni po fluturonte në gati 9 miëj metra lartësi. Pamjet u shpërndanë në një faqe të Reddit, ku nuk kanë munguar edhe komentet e skeptikëve. Raporti i qeverisë amerikane mbi UFO-t, i publikuar përpara disa kohësh, nuk e përcaktoi qartë nëse objektet e shqyrtuara prej tij ishin të krijuara nga njeriu, duke përdorur një teknologji tejet të sofistikuar, fenomene natyrore apo të një natyre jashtëtokësore.

Pamje: AFP

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to “Top Channel” on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#UFO#DailyStar#TopChannelNews

source

Read More